Krzysztof Żyngiel.........(1)

Krzysztof Żyngiel uznany został za jednego z 13 najpopularniejszych malarzy polskich, młodego pokolenia w 2009 roku. W 2010 roku artysta oficjalnie został zaliczony do grona najwybitniejszych artystów malarstwa światowego.

Krzysztof Żyngiel artysta malarz pochodzenia polsko-litewskiego urodził się 02.09.1982 roku w Częstochowie. Już od najmłodszych lat rysował i malował oraz wykonywał swoje pierwsze prace rzeźbiarskie. Ukończył Szkołę Podstawową nr 1 w Częstochowie. Brał udział w licznych konkursach plastycznych zdobywając wiele nagród na terenie miasta, prócz tego nagrody i wyróżnienia w konkursach narodowych i międzynarodowych. Następnie rozpoczął naukę w III Liceum Ogólnokształcącym im. dr W. Biegańskiego w Częstochowie.

Osiągnięciami było zdobycie I miejsca w ogólnopolskim konkursie „Architektura mojego miasta” oraz „Krajobraz z Polski-tradycje, współczesność, przyszłość”, kilkukrotne zajęcie pierwszego miejsca w konkursach plastycznych zatytułowanych: „Nie pal”, „Krajobrazy jurajskie”, „Dzień ziemi” oraz wyróżnienie z okazji obchodów „Dnia ziemi”.

Szkołę ukończył zdobywając wykształcenie średnie w latach 2000/2001. Następnie rozpoczął studia na Akademii im. Jana Długosza w Częstochowie. Brał udział w licznych wystawach. Zdobył wyróżnienie od Tomasza Sętowskiego za rysunek przedstawiający „fantastyczną wizję barokowego popiersia kobiecego” (Gazeta Wyborcza artykuł „Trzy godziny z życia malarza” 17 stycznia 2005 roku). W roku akademickim 2005/2006 ukończył Akademię im. Jana Długosza w Częstochowie zdobywając wykształcenie wyższe z tytułem magister sztuki artysta plastyk. Pracę magisterską obronił na ocenę bardzo dobrą, a dyplom z wyróżnieniem..

Raz w roku artysta udziela się charytatywnie oddając jedną ze swoich prac na cele dobroczynne. Ponadto prace Krzysztofa Żyngiel znajdują się u prywatnych kolekcjonerów w Warszawie, Rzeszowie, Katowicach, Krakowie, Kaliszu, Kielcach, Przemyślu, Gdyni, Łebie, Zakopanem oraz poza granicami naszego kraju: Hiszpania, USA, Niemcy, Szwecja, Włochy, Rosja, Turcja, Tunezja.

[więcej]

Obrazy Krzysztofa Żyngiela można zamówić pisząc do nas pod adres galeria.artyzm@gmail.com

Letnia symfonia Zaczarowana pracownia Źródło wiecznej młodości

"Letnia symfonia", 2017, olej na płótnie, 90 x 90 cm, własność prywatna
"Zaczarowana pracownia", 2017, olej na płótnie, 100 x 130 cm, własność prywatna
"Źródło wiecznej młodości", 2017, olej na płótnie, 80 x 120 cm, własność prywatna

Pozorna wolność Obłęd podróży Na nieznanej ziemi

"Pozorna wolność", 2016, olej na płótnie, 38 x 46 cm, własność prywatna
"Obłęd podróży", 2016, olej na płótnie, 30 x 45 cm, własność prywatna
"Na nieznanej ziemi", 2016, olej na płótnie, 45 x 35 cm, własność prywatna

Ciekawe spotkanie Odyseja wspomnień Na krańcu świata

"Ciekawe spotkanie", 2016, olej na płótnie, 38 x 46 cm, własność prywatna
"Odyseja wspomnień", 2016, olej na płótnie, 38 x 46 cm, własność prywatna
"Na krańcu świata", 2016, olej na płótnie, 35 x 45 cm, własność prywatna
1 | 2 | 3


SKLEP
ENGLISH VERSION | GALERIA


PRACE ARTYSTÓW WSPÓŁCZESNYCH NA SPRZEDAŻ
     
PRACE ARTYSTÓW WSPÓŁCZESNYCH NA SPRZEDAŻ