Jarosław Miklasiewicz.........(1)
(Poznań 1948 - )
Jarosław Miklasiewicz – uprawia malarstwo od 1972 roku. Brał udział w kilkudziesięciu wystawach zbiorowych i indywidualnych, w międzynarodowych Targach Sztuki w Gandawie i Kolonii oraz "Interart" w Poznaniu. Laureat m.in. II nagrody XIV Ogólnopolskiego Konkursu Malarskiego im. Jana Spychalskiego w Poznaniu w roku 1987 oraz Nagrody Miasta Poznania w dziedzinie Kultury i sztuki w 1988 roku. Prace w zbiorach kolekcjonerów sztuki w kraju i za granicą (USA, Niemcy, Belgia, Holandia, Szwecja, Portugalia, Irlandia, Wielka Brytania) oraz w zbiorach muzealnych, m.in. Muzeum Narodowe w Poznaniu, muzea w Warszawie, Krakowie, Radomiu i Bratysławie.

AUTOR O SOBIE:

Uprawiam malarstwo, dla którego inspiracją jest świat ludzi zwykłych, czasem śmiesznych, wplątanych w rzeczywistość własnych urojeń, dziwnych marzeń i magicznych zaklęć, które często przybierają groteskową i wieloznaczną formę. Przy czym ukazuję w swoich obrazach pewną niezmienność czasową, z towarzyszącym nam sakrum dawnych i współczesnych mitów, oraz profanum szarej codzienności. Nie daję jednak jednoznacznej odpowiedzi, co w istocie jest sakrum, a co profanum; co jest mitem, a co rzeczywistością.

Prof. Marian Golka pisał: (...)"Jest jakaś tajemnica tego malarstwa, którą dostrzegam w dwu pytaniach, jakie towarzyszą sztuce J. Miklasiewicza. Pierwsze jest pytaniem o to, ile w naszej codzienności zawartych jest sytuacji niezwykłych, których nie dostrzegamy lub nie chcemy dostrzec. Drugie pytanie jest odwróceniem poprzedniego i dotyczy tego, ile w naszych niezwykłych rzekomo mitach zawartej jest banalności i powszedniości. Obydwa te pytania są różne i istotne. Wrażliwość artysty i jego intuicja czyni je fascynującymi". ("Mity i codzienność. O malarstwie Jarosława Miklasiewicza" - Gazeta Malarzy i Poetów nr 4/31).

Obrazy Jarosława Miklasiewicza można zamówić pisząc do nas pod adres galeria.artyzm@gmail.com

Leasing Uniesienia Datek

"Leasing", 2003, olej na płótnie, 65 x 81 cm, własność prywatna
"Uniesienia", 2010, olej na płótnie, 80 x 100 cm, własność prywatna
"Datek", 2000, olej na płótnie, 65 x 81 cm, własność prywatna

Narzeczona Pierrota Ślepcy Wino

"Narzeczona Pierrota", 2005, olej na desce, 31,5 x 50 cm, własność prywatna
"Ślepcy", 1992, olej na płótnie, 50 x 65 cm, własność prywatna
"Wino", 2012, olej na płótnie, 100 x 80 cm, własność prywatna

Popołudnie niebieskiego tapira Św. Jerzy Mały markiz de Sade

"Popołudnie niebieskiego tapira", 2012, olej na płótnie, 80 x 60 cm, własność prywatna
"Św. Jerzy", 2013, olej na płótnie, 100 x 80 cm, własność prywatna
"Mały markiz de Sade", 2012, olej na płótnie, 80 x 60 cm, własność prywatna


Życiorys malarza w Wikipedii: http://pl.wikipedia.org/wiki/Jarosław_Miklasiewicz

1 | 2


SKLEP
ENGLISH VERSION | GALERIA


PRACE ARTYSTÓW WSPÓŁCZESNYCH NA SPRZEDAŻ
     
PRACE ARTYSTÓW WSPÓŁCZESNYCH NA SPRZEDAŻ