Dariusz Ślusarsky.........(1)

Dariusz Ślusarsky urodził się w Częstochowie w 1979r. Życiową pasją artysty jest malarstwo, któremu poświęcił całe swoje życie i wykształcenie, kładąc szczególny nacisk na doskonalenie techniki malarskiej jak i warsztatu, by w bardziej wyrafinowany sposób poruszać się w nadrealnym świecie - głównym obszarze jego zainteresowań.

Po ukończeniu szkoły podstawowej artysta doskonale wiedział, jaką drogą pójść, czego zwieńczeniem po 5 latach jest dyplom ukończenia Liceum Plastycznego im. Jacka Malczewskiego w Częstochowie. Zarówno podczas nauki w Liceum jak i później na Akademii Jana Długosza rozwija swoje umiejętności i kunszt malarski, jednocześnie odbywając praktykę u jednego z najwybitniejszych polskich artystów surrealistycznych Tomasza Sętowskiego w Muzeum Wyobraźni w Częstochowie.

Artysta obserwuje otaczający go świat i dzięki swoim umiejętnością malarskim odzwierciedla jego odbicie na płótnie. Nie zawsze obrazy te są w pełni zrozumiałe i czytelne, lecz zawsze zawierają charakterystyczne przesłanie artysty. Zabiera on nas do swojego własnego świata wypełnionego symboliką jego odczuć. Artysta twierdzi, że wszystko co działo się w jego zyciu było ze sobą ściśle powiązane, kolejne etapy, tory dorastania i poznawania. Każda jego praca niesie za sobą niesamowity ładunek emocjonalny co ma nadzieje i szczerze wierzy podoba się każdemu indywidualnemu odbiorcy. Jego sztuka to on sam. Portretowane przez niego osoby rzadko odzwierciedlają swoją powierzchowność, artsyta stara się uchwycić emocje związane z daną postacią, ulotną chwile ich odczuć. Pracę twórczą nad obrazem zaczyna budować począwszy od dokładnego rysunku. Poprzez formę malarską, która pod wpływem koloru zaczyna wzbogacać pierwotne zalożenie obrazu. W procesie twórczym nie zamyka się w ogólnym założeniu, jest otwarty na nowe ciekawsze rozwiązanie które często wychodzą dopiero w okresie długiego cyklu malowania. Artysta twierdzi że rzadko zdarza mu się by planowana wizja pracy była tą końcowom. Stara się pozostawić efekt chwili zamkniety w swoich oczach. Malarstwo jak mówi, daje mu największą lekkość wyrażania emocji i wypowiedzi, to jego życiowa radość, którą pielęgnuje od 17 lat. Jak mówi w jego życiu przewinęło się wielu ciekawych i inspirujących ludzi, dzięki którym jak twierdzi stał się takim a nie innym artsytą. Dariusz Ślusarsky mieszka i pracuje w Częstochowie.

Obrazy Dariusza Ślusarskiego można zamówić pisząc do nas pod adres galeria.artyzm@gmail.com

Dama kier Dywizjon Granice wyobraźni

"Dama kier", 2018, olej na płótnie, 100 x 70 cm, NA SPRZEDAŻ
"Dywizjon", 2018, gwasz na płótnie, 70 x 95 cm, NA SPRZEDAŻ
"Granice wyobraźni", 2018, gwasz na płótnie, 70 x 95 cm, własność prywatna

Iskierka nadziei Rewolucja Nocne wyzwania

"Iskierka nadziei", 2018, olej na płótnie, 110 x 90 cm, własność prywatna
"Rewolucja", 2017, olej na płótnie, 60 x 90 cm, własność prywatna
"Nocne wyzwania", 2017, olej na płótnie, 30 x 40 cm, własność prywatna

Subtelny smak wolności O brzasku Dziewięć życzeń

"Subtelny smak wolności", 2017, olej na płótnie, 55 x 46 cm, własność prywatna
"O brzasku", 2017, olej na płótnie, 40 x 45,5 cm, własność prywatna
"Dziewięć życzeń", 2017, olej na płótnie, 50 x 60 cm, własność prywatna
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8


SKLEP
ENGLISH VERSION | GALERIA


PRACE ARTYSTÓW WSPÓŁCZESNYCH NA SPRZEDAŻ
     
PRACE ARTYSTÓW WSPÓŁCZESNYCH NA SPRZEDAŻ